Графічні планшети
Графічні планшети – сучасні гаджети, які використовуються як для відпочинку, так і для роботи. Їх можуть використовувати прості любителі малювання, в тому числі і діти, так і професіонали в різних сферах – дизайнери, інженери, художники, архітектори, фотохудожники і багато інші.
У загальних рисах дигітайзери представляють собою плоский корпус, в якому є активна майданчик для малювання або листи, а в ролі олівця, пензля чи пера виступає спеціальний стилус з пластиковим підказка. У різних варіантах виконання наконечники можуть бути звичайні, жорсткі, з пружиною і пружні.
Діляться дигітайзери, вельми умовно, на такі категорії:
· Мініатюрні – для нескладних графічних операцій, нарисів без застосування кольорів, для оцифрованих підписів тощо;
· Класичні можуть створювати художній образ і застосовуватися, частково, для графічних редакторів;
· Для роботи над складними проектами, для відображення серйозних технічних і дизайнерських рішень застосовуються планшетні комп'ютери професійного рівня з чутливими стилусами.
Робота планшета полягає у зчитуванні інформації мережею провідників, що сприймають електромагнітні сигнали з пера при передачі їх обробної програми. За допомогою цієї спеціальної програми можна налаштувати основні параметри зображення – товщину ліній, насиченість кольорів, спосіб малювання: пером, олівцем, пензлем і т. д.
Популярні найпростіші варіанти дигітайзерів, які служать для одержання зображення безпосередньо на робочій поверхні девайса і простого швидкого видалення напису або малюнка за допомогою кнопки очищення. Це автономні пристрої, що живляться від батарейок. Стилус в цьому випадку харчування не вимагає.
Більш складні варіанти виробів пропонують різні способи образотворчого мистецтва, доповнюють зображення фото, створюють комп'ютерні ігри, що імітують художні фарби і т. п. Лист, малювання, креслення виглядає цілком природно.
Роздільна здатність на просунутих планшетах вимірюється кількістю точок на дюйм – dpi. Аматорські девайси можуть мати параметри від 2000 до 2540 dpi, професійні не нижче 5080 dpi.
Електроживлення просунуті «графикс пад» можуть отримувати від комп'ютер через USB порт. Також передбачені в ряді моделей елементи живлення для стилуса. Частина технологій передають сигнали перу з активної області, обчислюючи його положення. Деякі програми враховують навіть кут нахилу стилуса, що впливає на товщину ліній.
У комплект до деяких наборів додатково входять запасні наконечники для стилусів.
Широкі можливості таких пристроїв значно спрощують життя людям творчих професій. У Україні безперечною популярністю користуються моделі таких брендів, як Wacom, Genius, Lesko, Huion та інші, в тому числі і китайські. Наш інтернет – магазин пропонує моделі для людей, в тому числі і дітей, приобщающихся до творчих професій за низькою ціні з належним якістю. Щоб користуватися графічним планшетом, не обов'язково бути художником. Сфера застосування сучасних дигітайзерів не має меж.