Маршрутизатори
Обладнання, що дає можливість ряду гаджетів виходити в мережу в один час – це маршрутизатор. З його допомогою створюється мережа комп'ютерів, відділена від мережі постачальника послуг. Це обладнання, що дозволяє за бездротовий (або дротовий) зв'язку підключити до мережі комп'ютер, ноутбук, планшет і інші гаджети.
Спочатку, для цього вводиться в приміщення Ethernet кабель, до якого підключається router і розподіляє інтернет через Wi-Fi або
Розглядаються найбільш значущі показники роутера:
· Ефірні стандарти, які задіяні;
· Швидкість передачі;
· Кількість антен і міра їх інтенсифікації;
· Робітники характеристики та потужність на виході;
· Характеристики швидкодії процесора;
· Показники ОЗУ;
· Швидкодія LAN портів;
· Порти юсб – необхідність наявності.
Стандарти, підтримувані гаджетами:
· 802.11b – швидкість 11 Мбіт/с;
· 802.11g – до 54;
· 802.11n – від 150 до 300;
· 802.11ac – 450 і вище, до 1300 Мбіт/с.
Перші два морально застаріли на сьогоднішній день. На третьому діє обладнання в наші дні і кількість задіяних антен визначає показники в рамках 802.11 n.
· Більша кількість (до 6 шт.)– до 300 Мбіт/с.
Для ефективності прийому сигналу антени грає роль рівень посилення її, інтенсивність передачі сигналу впливає на площу покриття wi - fi.
Найбільш сучасні роутери, що підтримують стандарт 802.11 ac мають досить високу вартість.
Пропускна здатність
В характеристиках вказується найбільш висока канальна швидкість, а вона не збігається з практично можливою пропускною здатністю. Цей показник певної моделі найкраще дізнаватися за допомогою відгуків чи оглядів в інеті. Для прикладу: заявлена величина 300 відповідає реальним показником лише 90 – 150 Мбіт/с.
Частота роботи
Частота роботи більшості даних маршрутизаторів складає 2.4 ГГц, яка в мегаполісах занадто «засмічена». В наш час з'явилися на ринку України двох діапазонні девайси 2.4 та 5.0 ГГц. Останній показник має більшу оперативність з'єднання, але менший радіус покриття.
Обладнання
Оперативність обробки даних і кількість одночасно обслуговуваних гаджетів залежить від частотних характеристик процесора і величини ОЗП. Ці параметри вказуються в описах просунутих девайсів обслуговуючих багатолюдні колективи. Можливість використання високоякісного відео IPTV зумовлена процесором 600 МГц та 128 МБ RAM.
100 та 1000 Мбіт/с – варіанти швидкості LAN портів router. Для роботи з тисячним трафіком необхідна більш потужна апаратна частина і забезпечується краща продуктивність.
Порт USB
USB роз'єм, який можуть мати деякі маршрутизатори, дозволяє підключати 3G модем, підсилювач сигналу іншого роутера, фаєрволл і ін. Необхідно уточнювати, які моделі даних пристроїв підтримує конкретний роутер, оскільки вони не всі підтримують один одного.
Площа і стіни
Для забезпечення сталого контакту у великому будинку із залізобетонними перекриттями, необхідно не тільки високопродуктивне обладнання, але і gigabit під'єднання. Крізь цельнометаллическое перешкода не пройде ефірний сигнал навіть від самого потужного router. Можна розмістити кілька маршрутизаторів помірної потужності у віддалених приміщеннях будинку. Можливо, такий вихід виявиться більш економічним, ніж придбання одного потужного девайса.
Серед брендів, що випускають дані прилади, відомих у Україні, найбільш популярними є TP – Link, Asus, D – Link, Netis, Tenda та інші.
Пристрій, організуюче швидку і якісну передачу даних, дротову і безпровідну, з різними додатковими функціями і без них, ви можете купить у нашому інтернет – магазині. Наш принцип роботи – помірні ціни та висока якість товару.