Продавець Mobiloz - інтернет-магазин Мобілоз розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
3820 відгуків
Дропшиппінг для товарного бізнесу - склад 12350 товарівДізнатись більше
+380 (99) 169-11-00
+380 (97) 909-79-09
+380 (44) 599-06-60

Mobiloz - інтернет-магазин гаджетів

Чим відрізняються процесори в смартфонах

Чим відрізняються процесори в смартфонах

Дуже часто виникають питання, який вибрати, в чому різниця між ними і чому один 4-ядерний процесор може працювати швидше іншої 8-ядерного. Якраз про це і піде мова в статті.
 

Порівняння процесора MediaTek і Qualcomm

Давайте подивимося на ринок в цілому. Склалася наступна ситуація: для комп'ютерів і ноутбуків процесори виробляють лише Intel і Amd. А ось для смартфонів вибір виробників набагато більше. Справа в тому, що виробники електроніки, знають смак застою в сегменті традиційних комп'ютерів, який стався із-за мізерної кількості гравців, вирішили убезпечити себе і гарантувати собі незалежність, почавши розробляти чіпи для своїх потреб.

    

Зрозуміло, рано чи пізно монополісти все одно визначаться. Але в даний час у нас є відносно великий вибір. Однак у новачка можуть виникнути деякі питання. Давайте розглянемо конкретний приклад.

У нас є два процесора:

  1. Helio P10 (mt6755) MediaTek
  2. Snapdragon 652 Qualcomm.

Що ж краще 4 ядра або 8 ядер

Це дві 8-ядерні чіпи, які у виробника займають середнє місце у всій лінійці. Вийшли вони приблизно в один і той же час. Для звичайного користувача це проста числова характеристика. Чотири ядра краще двох, шість краще чотири, вісім краще шести. Візьмемо для прикладу дві моделі одного бренду: HTC Desire 10 Pro і HTC 10 Lifestyle. З точки зору недосвідченого користувача їх характеристики будуть виглядати наступним чином: зрозуміло, більше, а значить краще.

На цьому етапі, якщо користувач не ентузіаст, процес вибору в 90% випадків закінчується. Звичайно ж, перемагає HTC Desire 10 Pro зі своїми:

  • 4 ГБ ОЗП,
  • 64 ГБ ПЗУ,

Проти HTC 10 Lifestyle

  • 3 ГБ ОПЕРАТИВНОЇ ПАМ'ЯТІ,
  • 32 ГБ ПЗУ .

Особливо, якщо користувач начитався в інтернеті, що високий дозвіл екрана (приклад, HTC 10 Lifestyle) «їсть» заряд акумулятора. Якщо вибір йде в магазині і покупець буде зачарований зовнішнім виглядом другого прикладу, то тут йому на голову, як молот Тора звалиться ціна. При такій розстановці характеристик і аспектів, непідготовленому користувачеві немає шансів зробити вибір у бік більш дорогої моделі (приклад, HTC 10 Lifestyle). Це просто суперечить логіці в рамках конкретної людини. І це саме той випадок, коли у представлених моделей в одній процесор MediaTek, а в другій Snapdragon.

 

Потрібно розібратися, за що все-таки повинен заплатити користувач? В першу чергу, покупець дивиться на заявлені характеристики пристрою. Деякі користувачі дивляться на частоту процесора. Але насправді процесором в смартфоні називають однокристальну систему. А це означає, що під однією кришкою знаходиться цілий набір мікросхем. По суті це складова компонування. І саме тому чіп називається системою, в якій, до речі, центральний процесор займає навіть не найбільшу частину. Фактично виходить, що найважливіші компоненти знаходяться у складі одного чіпа. Розуміючи цю просту істину, можна задавати незручні для виробника питання.

Наприклад:

  • Наскільки хороший графічний прискорювач?
  • Якої якості WiFi модем?
  • Якої якості GPS-навігація?
  • Наскільки добре підтримуються мережі 4G/LTE?
  • Є підтримка придушення шуму при розмові?

GPS навігація в смартфонах

І тут починається найцікавіше. Візьмемо, приміром, навігацію. Виявиться, що смартфони на платформі MediaTek досі слабкіше справляються з навігацією без використання інтернету. Навіть самий слабкий Snapdragon 210 забезпечує краще позиціонування на місцевості, ніж топовий колись Helio X20. Звичайно, це не завжди так, є і винятки. Але за статистикою, шанс отримати придатний для навігації девайс на платформі Snapdragon набагато вище. І потихеньку картинка починає змінюватися.

 

Щодо роботи інтернету в обох прикладах можна сказати, що модулі 3G/4G інтернету хороші. Підтримуються два діапазони мереж, а якість прийому залежить від конкретного девайса. LTE-приймач також вбудований у чіп. І він швидше 652-го. В іграх і будь-яких важких тривимірних додатках, наприклад, Google Земля, перевага 652-го теж очевидно. Графічний прискорювач в даному прикладі значно швидше. Проблема в тому, що така ситуація практично у всьому. Система швидкої зарядки, кількість температурних сенсорів, моніторинг напруги батареї, якість гіроскопа. Навіть по датчикам, 652-а однокристальна система виграє у свого опонента.

Snapdragon і Helio

Якщо взяти за приклад трьох представників різних цінових сегментів процесорів від MediaTek і три від Qualcomm, то в технічних даних можна порахувати, скільки датчиків і сенсорів пропонують одні, а скільки інші. Навіть молодший 430-й в стандартному стані пропонує більше кількість сенсорів і даних з ним, ніж Helio X20 топового коли рівня. Більш того, в чіпах того ж Qualcomm можна знайти сенсори виробництва тих компаній, які спеціалізуються на цих продуктах. У той час, коли в чіпах MediaTek хіба що у вищому сегменті можна зустріти, наприклад, датчики Bosch. А в бюджетному сегменті ці чіпи мають лише по 4-5 датчиків і сенсорів. Деякі виробники додатково наповнюють датчиками свої апарати, тому часто в смартфонах іменитих виробників на платформі MediaTek можна-таки знайти більше датчиків, проте це вже деталі.

Ситуація почала радикально змінюватися, але це ще не все. Деякі новачки можуть сказати: в одного чіпа швидше графіка, краще підтримка мобільного інтернету, більше сенсорів. Але головне, що є в чіпі – процесорні ядра. Їх у даних прикладах по 8. Насправді все не так просто. Спочатку ми дійсно представляли ці чіпи як рівні, нехай і з невеликою різницею у частоті. Але на відміну від комп'ютерів, в смартфонах вони можуть бути різними. У них різна архітектура. Не варто вдаватися в подробиці, але, щоб було зрозуміліше, наведемо аналогію. Архітектура ядер порівнянна з породою собак. Один лабрадор може бути швидше іншого, але жоден з них не може обігнати хорта. Так само і з процесорами. Ядра А53 можуть працювати на різних частотах, але вони ніколи не обженуть ядра А75. Навіть якщо ті будуть працювати на низькій частоті.

Що ж тепер виходить з однокристальними системами? Звичайно, Qualcomm буде працювати швидше. Якщо відкинути всі образи і показати реальну картину, то її можна представити наступним чином: якщо взяти одне швидке ядро А53, яке працює на частоті 2 ГГц і порівняти з одним швидким ядром А72, яке працює на меншій частоті 1,8 ГГц, то наскільки друге буде швидше?

 

 

Давайте уявимо, що радіус кола — це продуктивність ядра. Чим більше коло, тим вище продуктивність. Якщо брати одне ядро, то різниця буде не велика, але якщо взяти загальну кількість ядер, а в наших прикладах їх вісім, то стане зрозумілим, наскільки 652-й може пригнічувати MediaTek в цьому порівнянні.

Что же получается в итоге? Ведь теперь все карты раскрыты и картина довольно однозначна. Теперь преимущество смартфона HTC Desire 10 Pro не кажется столь очевидным, хотя изначально он был абсолютным фаворитом. А все потому, что получилось разобраться, как обстоит дело с одним из компонентов. Хотя нельзя сказать, что в HTC Desire 10 Pro нет своих преимуществ, а разрыв в цене все равно неадекватен. Но классическая ошибка при выборе смартфона состоит в том, что, узнав про одну из тонкостей, пользователь не начинает знать их все. Якщо порівнювати оперативну пам'ять даних прикладів, то в 10 Pro її буде в два рази більше, хоча, з іншого боку, Lifestyle буде в два рази швидше в роботі. Це означає, що програми будуть запускатися набагато швидше і встановлюватися теж. Дана сторона краще обсягу, оскільки обидва смартфони мають підтримку карт пам'яті.

 

К тому же важную роль играет передача музыки по Bluetooth без потери качества. У 652-го установлены лучшие матрицы в фотомодулях, которые имеют оптическую стабилизацию, включая даже стабилизацию для селфи-камеры. Даже линзы в Lifestyle лучше. Они пропускают больше света на матрицу, так что при недостаточном освещении качество снимков будет заметно отличатся. И главное, даже с учетом огромного дисплея, с неразумным разрешением, который «постоянно садит батарею», по словам пользователей, Lifestyle имеет большую автономность, до 505 часов, против 480, при той же емкости аккумулятора.

Не можна недооцінювати роль однокристальних системи. У такому прикладі вибір пристрою стане легше. Адже тепер простіше буде підбирати процесор за конкретними критеріями.

Купуйте смартфони за низькою ціною в інтернет-магазині Mobiloz.

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner