5 причин не використовувати root-права на Android смартфоні
У смартфонах під управлінням OC від Google є спеціальна обліковий запис, призначена для більш тонкої настройки додатків. Профіль root може докорінно змінювати функціонал і розширювати можливості програм. Наприклад, root-права можуть підмінювати дані, видаляти системні файли і навіть перехоплювати інформацію з інших додатків.
Обмеження безконтактної оплати
Зовсім нещодавно була введена система безконтактної оплати Android Pay. Тепер користувачі смартфонів з NFC-чіпами можуть оплачувати свої покупки на касі простим дотиком пристрою до відповідного терміналу. Проте в Google закрили цю можливість для девайсів з root-прав.
Справа в тому, що більшість банківських додатків не працюють з подібними пристроями з-за високої загрози перехоплення персональних даних. До того ж кастомний прошивки смартфона не завжди вдало поєднуються з самим Android Pay. Наприклад, смартфони Xiaomi з оболонкою MIUI поки не підтримуються системою безконтактної оплати.
Також власникам root пристроїв недоступні офіційні програми для перегляду потокового відео і серіалів. Розробники не хочуть, щоб хтось «дістав» недобросовісним шляхом платний ліцензійний контент. При такому розкладі багато компанії несуть величезні збитки, особливо коли чергова серія серіалу з'являється на торрент-трекері.
Проблеми з гарантією
Root права дозволяють не тільки «грати» з функціоналом додатків, але і змінювати заводські параметри самого смартфона. За допомогою розширеного аккаунта можна збільшити гучність динаміка, розігнати процесор або змінити обсяг вбудованої пам'яті. От тільки якщо трапиться поломка, отримати безкоштовне обслуговування у сервісному центрі буде дуже важко.
Теоретично така політика заборонена законом «Про захист прав споживачів». Рут смартфони є спірним нагодою для відмови в гарантійному обслуговуванні. У підсумку клієнтові потрібно проводити незалежну технічну експертизу свого пристрою. Знову ж таки, це зайві кошти і час, викинуті на вітер.
Немає оновлень «по повітрю»
В цілому, відсутність регулярних оновлень можна пробачити. Продані бюджетні смартфони і так майже не оновлюються, а про флагманах згадують хіба що раз в місяць.
Однак більшість китайських брендів лагодять баги в прошивках своїх пристроїв вже після продажу. Оновлення можуть бути критичними для працездатності смартфона. Дуже погано, коли не можна виправити ситуацію через root прав.
Ситуація стає ще більш важкою, якщо смартфон досить рідкісний і не має прошивки працює у вільному доступі. Тоді оновлення «по повітрю» може врятувати власника від швидкої розрядки батареї і самовільного відключення додатків.
Віруси та інші шкідливі програми
Навіть офіційний джерело додатків на зразок Google Play не гарантує повну відсутність вірусів в завантажуються файли. Більшість шкідливого ПЗ використовує потужності смартфона в корисливих цілях, перевантажуючи його процесор.
Установка root відкриває доступ до системного розділу прошивки. Пошкодивши його, вірус просто перетворює смартфон в «цегла». І як вже згадувалося вище, довести свою невинність у сервісному центрі буде дуже складно. Убезпечити пристрій можуть антивірусні рішення від Google. Однак вони, зі зрозумілих причин, не працюють на пристроях з правами root.
Загроза для вбудованої пам'яті девайса
З плином часу старі смартфони поступово приходять в непридатність. Їх екран вицвітає, ресурс акумулятора суттєво знижується, а внутрішня пам'ять перестає нормально працювати. Якраз в останньому може бути винна root прошивка.
Вона ж негативно вплине на пристрій після чергової зміни системного розділу. Ніхто не знає, чим обернеться чергове перепрошивка з розширеними правами для старого смартфона. Цілком можливо, що часте втручання в системні розділи пристрою приведе його до швидкої поломки.
Читайте багато нових статей на нашому сайті інтернет-магазину Mobiloz.
- Посилка в кредит — «Нова Пошта»Оформити Посилку в кредит можна у відділеннях Нової пошти.Посилка в кредит — «Нова Пошта»
- ДропшипінгРеальний склад-постачальник пропонує великий асортимент товарів у понад 500 категоріях. Товар отримуємо регулярно 2-3 рази на тиждень. Дві моделі співпраці.Дропшипінг